Konference Životní inventura

admin/ 12 října, 2020/ Nezařazené

„Znáte to. Třeba moje manželka přijde domů a okamžitě svým laserovým zrakem přejede celý prostor! Chce zjistit, jaký nepořádek jsme zase neuklidili! Tak jí raději jako návnadu tu a tam předhodím něco nepřehlédnutelného, třeba špinavé tričko pohozené na kuchyňské lince… No a ona si tím odbude tu svoji dávku zanadávání si – a my v rodině  máme pak už celej den klid!“

Přibližně s takovou pravděpodobnou nadsázkou začal ve čtvrtek 1. října svoje vystoupení Jan Mühlfeit, známý mj. svým dlouholetým působením ve firmě Microsoft. Posluchače nejen pobavil, ale také si zajistil dostatečnou pozornost pro svoji přednášku na téma „Odemkněte svůj potenciál“.

V tom okamžiku však už byla konference ŽIVOTNÍ INVENTURA, pořádaná za podpory Syndikátu západočeských novinářů, Plzeňského kraje společností Balido, ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou v Plzeňského kraje, Plzeňským Prazdrojem, Plzeňskou Teplárenskou a dalšími subjekty, bez nadsázky v plném proudu.

A to se ještě v pondělí, o pouhé tři dny dříve, vznášely díky koronavirové situaci nad konferencí velké otazníky. Ale nakonec si všichni zkrátka vzali roušky, na konferenci dorazili a udělali dobře.

O úvod se postarala hlava horní komory Parlamentu ČR Miloš Vystrčil. Odstartoval tak sled vystoupení a bloků, jejichž propojujícím tématem byla životní změna. Přesně ve smyslu uvedeném v záhlaví konference: Někomu změní život zdraví, prožije úraz nebo onemocní. Někoho změní věk, někoho partnerské vztahy a někdo se začne cítit vyhořelý v práci i osobním životě. Najednou všechno nejde zvládnout jen větší silou, větší energií, obětováním více času….

K řečnickému pultu se tak postavila někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, která i s humorem mluvila o tak citlivém tématu, jakou jsou partnerské vztahy. V zápětí ji vystřídal Marian Jelínek se speciálním hostem, trojnásobným držitelem prstenu pro vítěze Stanlyova poháru, Jaroslavem Pouzarem. Oba sklidili potlesk za svoje názory na vnitřní motivaci člověka.

Po obědě následovala panelová diskuze, v níž hosté konference prozradili, jak se události kolem koronaviru podepsaly na jejich profesních i osobních životech. Všichni se shodli na tom, že jsme proměněni a zpátky už se nejspíš nevrátíme, ale ze všech byla zároveň cítit chuť, vzít si z toho všeho poučení a jít dál.

Po panelové diskusi přišel na řadu již zmíněný Jan Mühlfeit a téma boje proti vyhoření a osobní motivace. Mimochodem, Jan na vyhořelý rozhodně není, ( i když i on měl v životě krátké období těžké deprese ) naopak jeho energie byla obdivuhodná, motivující a navíc jí dokázal zaujmout úplně celý sál.

Po tomto spíše vnitřním tématu následovalo zcela exaktní vystoupení Kariny Kubelkové z Hospodářské komory o očekávaných proměnách business modelů a trhu práce.

Po ní se konference s Danielem Gamrotem zase vrátila k sebezdokonalování a k poznání, jak se soustředit na to, co je opravdu důležité a jak si umět zorganizovat volný i pracovní čas.

O závěr se pak v reprezentačních sálech Secese Plzeňského Prazdroje postaral generál v.v. Ándor Šándor, který mluvil o krizích, jak by jim měl čelit demokratický stát a jak jim můžeme čelit my sami. Byla to důstojná tečka za celou konferencí.

Bez nadsázky lze tvrdit, že konference, o jejíž zdárný průběh se zasloužila i řada významných hostů a nad níž držel záštitu plzeňský senátor Lumír Aschenberenner, pro nikoho nebyla ztraceným časem. Soudíme tak alespoň podle skutečnosti, že od účastníků i vystupujících přichází jen a jen kladné reakce a zároveň se všichni se shodli na tom, že by nebylo od věci nalézt brzký termín pro její pokračování.

Share this Post