Elon Musk koupil sociální síť Twitter. A souvislosti?

admin/ 26 dubna, 2022/ Nezařazené

Podle Muska je nutné, aby byl Twitter převeden do soukromého vlastnictví, aby se mohl rozvíjet a stal se skutečnou platformou pro svobodné vyjadřování. „Svoboda projevu je základem fungující demokracie a Twitter je digitální svět, kde se diskutuje o věcech životně důležitých pro budoucnost lidstva,“ uvedl Musk.

Je signifikantní, že někteří pravicoví politici (například američtí republikáni) to vítají jako vítězství svobody slova a naopak levičáci (například část amerických demokratů) křičí: „demokracie je ohrožena“. Nevím, zda mám v sobě zakódovaný nějaký lakmusový papírek, ale pokaždé když se plouživě připravuje omezování osobní svobody a hlásají se podobná propagandistická hesla, jako nyní američtí demokraté, cítím, stejně  jako za komunismu, jak je to celé falešné.

Například americká levicová rétorika v posledních létech povyšovala ústrky a prkotiny různých menšin na úroveň násilí, zatímco skutečné násilí bylo bagatelizováno, pokud se ho ovšem dopouštěli například lidé z hnutí Black Lives Matter.

Ani události na Ukrajině těmto americkým levicovým hysterikům neotevřely oči. Zřejmě i proto, že jsou od konfliktu moc daleko. A tak se z těchto hysterických vystrašených lockdownistů, rouškařů a nebo například zastánců názoru, že existuje 40 pohlaví, stali alespoň fanatičtí vyvěšovači ukrajinských vlajek. Zřejmě s představou, že to vyhraje Ukrajině válku. S dodávkami zbraní už moc nesouhlasí a už vůbec si nepřejí přímou vojenskou pomoc. Zase se totiž bojí. Člověk by si myslel, že je to, co se dnes na Ukrajině děje, přivede k poznání, co je a není skutečná „válka“, co je skutečný „strach ze smrti“, co jsou skuteční „mrtví v ulicích“. K poznání, že stejní psychopaté jako Putin a jeho ruští silovici, jenž si válkou a genocidou páchanou na civilním obyvatelstvu řeší svůj čistě osobní problém s Ukrajinou, řešili a řeší podobně jejich svatou „válku s covidem“. Hlásají demagogické polopravdy jako například, že rouška vždy ochrání zdravé lidi před nákazou virem Sars-Cov 2, že rouška vůbec nikomu neškodí, že dlouhé lockodowny, uzavírky okresů, zákazy zpěvu a sáňkování dětí a podobná nařízení byla správná a že tím zachránili „desetitisíce mrtvých“ a tak dále a tak dále. Tito inteligentní političtí a odborní fachidioti, zaslepení lidé s omezeným rozhledem, se sníženou sociální inteligencí patří dnes do portfolia demokratických vlád a k vládnoucím elitám. 

Tyto elity pak bez ohledu na jakákoliv práva a zákony bez uzardění, v rámci jejich BOJE (například proti covidu, dezinformacím apod.) navrhují a přijímají mnohdy nesmyslná , hysterická i protizákonná a protiústavní opatření. Jako příklad států, kde vlády neváhaly brutálně silou potlačovat v době epidemie lidská práva a nesmyslně omezovat osobní svobody občanů, zavádět lockdowny s nedozírnými ekonomickými následky, lze uvést  nejen  komunistickou Čínu, ale i mnohé, tzv. západní demokracie, jako například Canadu, Nový Zéland, Austrálii, ale také Holandsko, Rakousko, Německo, Slovensko i Českou republiku a další. Čína svůj BOJ, svoji válku s covidem, dovedla k dokonalosti. Poté, co vir zmutoval do klasické rýmy, zavádí v megapolích jako Šanghaj nebo Peking tak tvrdá opatření, že i když na vir už nikdo neumírá, lidé díky „opatřením“ umírají hlady a na jiné nemoci, protože se nedostanou do obchodů nebo do nemocnic, kde leží tisíce bezpříznakových coviďáků.

V této době „absolutního šílenství“ připravuje evropská komise další nové regulace pro sociální sítě, a Česká vláda ústy svého cenzora, vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací Michala Klímy vyzývá občany ČR k „bonzáctví“ nesoucí prvky udavačství za mnichovské republiky. Jak jinak nazvat vládní kampaň pod titulkem “Nahlásit dezinformaci není práskačství“. Ano lži ve veřejném prostoru jsou možná nebezpečné, ale všichni víme jak to s těmi LŽI je. Lhal například ministr Válek, když tvrdil, že očkování zabrání nakažení covidem 19 a nebo neměl v té době jen dostatek informací? Je pravda, že manipuloval ředitel ÚZIS Ladislav Dušek daty, když tvrdil, že virus se šíří nejvíce ve školách a nebo udělal jen chybu? Je lež, když předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ještě 16.12. 2021 tvrdila, že případů úmrtí na Covid 19 bude i nadále rapidně přibývat? Neměl by se trestně stíhat kvaziodborník Flégr za šíření dezinformací a šíření poplašných zpráv? „Statisíce mrtvých, miliony lidí s podlomeným zdravím a mrazáky s oběťmi covidu v ulicích, protože krematoria nebudou stíhat“. To tvrdil. Přestože se apokalyptické předpovědi Jaroslava Flegra nikdy nenaplnily, za dva roky trvání pandemie je několikrát zopakoval.

Je lež, když nový děkan VŠE Miroslav Ševčík prohlásil a pozor 28.4. 2021, cituji: „Tak já osobně plukovníku Koudelkovi, který obdržel vyznamenání CIA, takzvanou Tenetovu cenu za zahraniční spolupráci, nevěřím ani to, že se jmenuje Koudelka. Ne že bych Putinovi věřil všechno, ale že se jmenuje Putin, to mu věřím.“ Je to lež nebo jde jen o NÁZOR? Sice z dnešního pohledu kontroverzní, ale pořád jen názor. Je například nebezpečná manipulace to, když Český rozhlas ve své Ověřovně tvrdí, že ukrajinské děti NEmohou být vyhozeni ze školy na Ukrajině, když nebudou navštěvovat on-line výuku, přičemž pravda je taková, že oficiálně vyhozeni sice nebudou (i když až po jakési „intervenci“ na velvyslanectví), ale nemusí být klasifikováni a nemusí se tak dostat například na VŠ pokud se vrátí zpět na Ukrajinu. Je lež, když svobodná matka vyjádří na Faceboku svůj názor, že má pocit, že o ni se stát (myšleno čeští úředníci) nestará stejně tak kvalitně jako se naopak mnohdy stará o uprchlíky? Je tohle lež nebo NÁZOR? Má tohle uvědomělý občan ČR „nahlásit“ panu Klímovi nebo rovnou nejvyššímu státnímu zástupci Střížovi, bývalému členovi KSČ, který vyhrožoval občanům, že za šíření dezinformací mohou dostat až 3 roky natvrdo? A co když se ukáže, jak je to v našich končinách zvykem, že si tím českým bonzáctvím někteří „uvědomělí občané“ jen vyřizují staré účty se svými sousedy, partnery, manžely a manželkami?  Trestné činy by se měly stíhat a myslím, že na to už zákony máme. OK, můžeme chtít i nějak upravit pravidla fungování na sociálních sítích neb co je tam kolikrát publikováno jsou mnohdy výjevy částečně frustrovaných a možná psychicky nemocných osob. Na druhé straně se ptám: To je ten náš demokratický stát a vláda tak slabá, že se bojí pár křiklounů na sociálních sítích? To neumíme občany normálně vzdělávat v tom, jak rozeznat názor naštvaného občana od profesionálního trolla? To je ta naše demokracie skutečně tak slabá a překonaná, že musíme zavádět totalitní praktiky včetně ostrakizace odborníků s jinými názory (na covid, na válku) a vyzývat lidi – české občany – k „nahlašování“ spoluobčanů s jinými něž těmi „správnými“ názory?“  Český národ za svá práva a svobodu od vyhlášení samostatné republiky československé nikdy nebojoval a tak snad musíme tuto svoji frustraci řešit tím, že svoje spoluobčany, sousedy, kamarády, příbuzné rozdělíme na Ruské trolly a Německé Šváby?  Pokud tuto ambici současná vládnoucí elita má, tak nechť to poctivě přizná. Český občan se novému režimu jistě dokáže přizpůsobit stejně dobře, jako to uměl 40 let v době totality.

Share this Post