Kam až dojde ekologický fanatismus

admin/ 24 ledna, 2023/ Nezařazené

Ekologičtí alarmisté sdružení pod vlajkou EU a propagující GreenDeal dostali počátkem roku 2023 ránu, kterou se nyní snaží propagandisticky manipulovat v českých veřejnoprávních médiích.

Jan Krajhanzl český sociální a enviromentální psycholog (mimo jiné propagátor očkování proti COVID 19 a restriktivních opatření ) v rozhovoru pro Český rozhlas dne 24.ledna 2023 se například nestydí tvrdit, že Češi jsou hloupí a neznají vše co zelená levicová politika EU obsahuje. Když se redaktor zeptal, proč tomu tak je, odpoví, s arogancí vlastní těmto fluidním názorovým intelektuálům, že je to „moc složité, technické“ atd.

Psycholog plynule přešel od strašení covidem k strašení občanů tím, že pokud se například nezakáží od roku 2035 auta se spalovacím motorem (respektive jejich výroba) zvýší se teplota planety o 6-8% a my vyhyneme. Podlé ale příznačné. Inu stejný způsob používání argumentů jako měli komunisté – vyvolej strach a předlož řešení. A lid uvěří.

Tito novodobí zelení soudruzi neberou v potaz odborné zprávy a analýzy, které nyní pomalu ale jistě pronikají na veřejnost. Známý dánský statistik Bjorm Lomborg se 1. ledna 2023 podíval na čísla za rok 2022 a mohl s klidem světu ohlásit, že počet obětí té či oné klimatické události jako záplavy, sucha, lesní požáry, extrémní teploty, klesl za posledních sto let  o 97 %! Přitom lidí od té doby na světě žije 4x více. Inu na vyhynutí to moc nevypadá. Jsou tu ale další fakta, která některým vystresovaným spoluobčanům mohou ulevit od klimatického žalu. Pokud bychom se místo údajů nepřesných (díky velké lidnatosti a zástavbě) pozemních měřících stanic víc soustředili na měření ze satelitů amerického Národního úřadu pro oceány a atmosféru NOAA zjistíme, že růst teploty není vůbec dramatický. Číselné řady satelitů NOAA jdou do roku 1978, tabulky z nich sestavuje Alabamská univerzita. Jako vyhledávací heslo na jejich webu můžete zadat při ověření si údajů UAH 6.0. Zjistíte, že růst teploty v atmosféře je v průměru 0,13 stupně za sto let. Ze satelitů dokonce zjistíme, že globální oteplování se zpomaluje. Pokud bychom tuto číselnou řadu rozdělili do 3 patnáctiletých cyklů, vyjde nám, že zatímco v prvním cyklu do poloviny 90. let, se oteplovalo tempem 1,6 stupně za sto let, dnes jsme na 1 stupni. Přitom od poloviny 90. let roste podíl CO2 v atmosféře téměř lineárně. Tedy ze 14 jednotek na milion (ppm) tehdy, na 23 ppm dnes. Takže v teorii globálního oteplování, jež razí sociální a enviromentální psycholog Jan Krajhanzl a jemu podobní klimatičtí alarmisté, něco nesedí. Buď je ta teorie vadná a nebo…

Hezký rok 2023.

Share this Post